Mikulášská brána

V neděli 2. prosince jsme v Bílovicích před kostelem přivítali svatého Mikuláše. Ne, nebylo to jednoduché, na to jsme zvyklí. Čerti jako vždy něco provedou, jen aby Mikuláš nemohl a přijít a nadšeným dětem, které ho netrpělivě očekávají, nemohl rozdat dárky. Ale protože jsou děti odhodlané, čertovské snahy zase vzaly za své. Děti čertům říkaly své rázné NE na všechny jejich nabídky, vyzdobily Mikulášskou bránu svými hvězdičkami a ta se pak mohla naplno rozzářit právě pro příjezd Mikuláše.

A kdo jste tam nebyli, o hodně jste přišli. Nejen o dárky. Ale nevadí, tak třeba zase za rok. Večer plný písniček, ve kterém se jasně ukáže, jestli se přikloníte k dobru nebo zlu, se nám daří připravovat pro děti z Bílovic a okolí už od roku 2005. Děkujeme za podporu místní KDU-ČSL, bez které by to celé bylo o hodně náročnější. Velké díky taky panu Liškovi do Řícmanic. Bez něj a jeho koní by to rozhodně už nebylo ono.

Nechat vzkaz

*