30 let svobody

Podobně jako prakticky celá naše země, i my v Bílovicích jsme si připomněli 30. výročí listopadových událostí roku 1989. V celé České republice se 17. listopadu přesně v 17.11 hodin rozezněly zvony, tedy i ty naše. Připomínaly oběti komunismu a tisíce lidí, kteří se totalitnímu režimu postavili. A tu už ráno jsme mši sv. zakončili zpěvem státní hymny, tedy české i slovenské. Téma vděčnosti za svobodu, kterou tehdy naše země získala, a ve které můžeme stále žít, se stalo centrem snad všech vzpomínkových událostí, ať už těch organizovaných nebo spontálních. Každý dento den prožil jinak. Mnozí v Bílovicích využili příležitosti ke slavnostnímu setkání na Těsnohlídkově náměstí. Slavností charakter večerních bílovických oslav jen podtrhla slova Pavla Kováče, Jana Laty a P. Pavla Lazárka.

Nechat vzkaz

*