Sbírka oblečení pro bezdomovce

V říjnu a listopadu pořádala farní charita v Bílovicích sbírku pánského oblečení pro klienty Centra pro lidi bez domova v Brně na Bratislavské. Lidé mohly věci odevzdávat v knihovně, v kostele nebo přímo Věrce, která je pak odvážela do Brna. A byly z toho díky vaší štědrosti tři napěchovaná auta.

„Další plné auto oblečení z Bílovic nad Svitavou! Moc děkuji všem, kteří si dali tu práci a vytřídili a přinesli věci pro naše klienty. Děkuji Věrce Švejdové za perfektní zorganizování celé sbírky a dovoz věcí. Teď máme i díky vám zas pravidelně otevřený šatník a můžeme pomáhat :-).“

 

Spolupráce bílovické farní charity a Centra pro lidi bez domova je dlouhodobá. Sem jsou určeny i pravidelné předvánoční sbírky cukroví a ovoce. A samozřejmě máme možnost pomáhat kdykoliv během roku. Ostatně i to připomíná Zuzka Csontosová: „Milí přátelé z Bílovic nad Svitavou, já jsem věděla, že sbírka od vás bude výborná – Věrkina organizace a aktivní farnost – ale třetí auto plné věcí! Moc se těším a děkuji všem dárcům 🙂 Pokud by někdo chtěl překročit svoje hranice a přijít pomoct s natříděním oblečení – ráda ho přivítám. Provedu barákem, posdílím zážitky, osobně uvidíte lidi, kterým pomáháte 🙂 Předem děkuji i za cukroví, které nám posíláte k Vánocům – pomáhá nám to vykouzlit domáčtější atmosféru a všichni se na dobrůtky moc těší.“

Sbírka pánského oblečení vhodného pro život na ulici pokračuje celoročně. Věci můžete přivézt přímo na Bratislavskou 58.

Nechat vzkaz

*