Skauti spolu s farností pomáhají farnosti Rybník

Naši skauti se rozhodli pomoci farnosti Rybník. A k této pomoci pozvali celou farnost. A výzva nezůstala bez odezvy.
„Už několikátý rok jezdí náš oddíl tábořit na naši louku u obce Rybník. Každý tábor chodíme jednu neděli na mši do kostela v Rybníku. V kostele jsou mimo hlavní oltář, též i dva boční, které chtějí tamější farníci zrestaurovat. Předpokládaná cena zrestaurování je asi 110 tisíc,“ říká vedoucí oddílu Jakub Kulhánek. „Naše středisko i farnost Bílovice se rozhodly přispět farnosti Rybník na tuto opravu. Farnost po dohodě s panem farářem Lazárkem, uskutečnila v neděli 15. září sbírku v kostele v Bílovicích, jejíž výtěžek bude věnován farnosti Rybník. Též naše skautské středisko se rozhodlo poslat dar ve výši 10.000, – Kč.“

Farnost Rybník je malá, tvoří jí asi 20 lidí a nachází se na území bývalých Sudet. Mše svaté se zde konají pouze jednou za měsíc. Částka je pro ně tedy velmi vysoká. Každá pomoc je tedy velmi vítaná. Jsme rádi, že se můžeme přidat ke skautské iniciativě.

„O celkovém výsledku akce, budeme informovat jak v našem střediskovém časopise, tak i v budoucích ohláškách farnosti. Rádi bychom tento společný dar formálně předali za účasti nějaké naší družinky dětí, na některé nedělní mši v Rybníce v průběhu října či listopadu. Předem veliké díky všem dárcům.“