Nový cyklus přednášek o řeholních řádech

Bílovická pobočka Moravsko-slezská křesťanská akademie pořádá v akademickém roce 2019/2020 KURZ ŘEHOLNÍCH ŘÁDŮ, který volně navazuje na Kurz křesťanských církví a Kurz světových náboženství z minulých let. V každé z devíti pátečních přednášek se můžete blíže seznámit s historií a hlavními rysy spirituality významných řeholních řádů a díky přednášejícím tak trochu nahlédnout dovnitř takového řeholního společenství. Přednášky začínají vždy v 18:30 hod. a konají se na bílovické faře. Přednášející kněží budou předsedat a kázat při mši sv. v 17:30 hod. v bílovickém kostele.

Celý cyklus jsme zahájili 27. září úvodní přednáškou o počátcích mnišství. Zavítal mezi nás P. Michal Altrichter, SJ, ředitel Centra Aletti v Olomouci. A šlo rozhodně o nezapomenutelné setkání nabité nejen množství informací, ale hlavně řadou paralel a svědectví, kterými nám přednášející mnišství samotné učinil blízkým a srozumitelným. Jednoduše naboural spoustu falešných představ o životě v klášteře, v řeholním společenství, poustevnictví v jeho počátcích i mnohem později. Po skončení přednášky byl velký zájem o dostupné knihy nejen Michala Altrichtera, ale také Tomáše Špidlíka.

Už se můžete těšit na další přednášky.

Nechat vzkaz