Varhanní koncert Michala Novenka

Slavností ráz druhé neděle velikonoční jen podtrhl večerní varhanní koncert.  Kdo přišel, určitě nelitoval. Jednalo se o výjimečný kulturní zážitek. „Michalův koncert se velmi povedl. Díky pěknému úvodnímu slovu pana faráře i Michala,“ doplňuje Marie Vacová, která se stará o to, aby se v našem kostele uskutečňovaly kvalitní koncerty a další kulturní události. Děkujeme za tuto výjimečnou příležitost.

Michal Novenko je významný český varhaník s mezinárodním renomé. Vystudoval pražskou konzervatoř a AMU, poté studoval v Paříži a v Německu. Koncertuje po celé Evropě, USA, Jižní Africe i Izraeli. Má rád staré varhany, a proto se mimo jiné zaměřuje na uvádění zapomenutých skladeb a 19. století. Nahrál mnoho skladeb pro rozhlas, televizi i na CD. Pro renomovanou britskou firmu Priory Records natočil významnou sadu skladeb na  španělských a portugalských varhanách. Profesor Michal Novenko vyučuje na pražské konzervatoři, vede také mezinárodní kurzy v USA, Francii, Velké Británii, Polsku, Mexiku a v dalších zemích.

Nechat vzkaz

*