Adventní koncert

V neděli 9. prosince 2018 večer patřil bílovický kostel dlouho očekávanému koncertu duchovní hudby.  Adventní koncert komorní části Českého filharmonického sboru Brno pod vedením dirigenta Roberta Ferrera se představil spolu s Martinem Jakubičkem (varhany), Tomášem Badurou (tenor) a Janou Melíškovou (soprán). Přednesli skladby Jana K. Vodňanského, Bohuslava Matěje Černohorského, Wolfganga Amadea Mozarta, Zdeňka Fibicha a Antona Brucknera. Byl to nádherný kulturní zážitek pro všechny přítomné, přispívající k hlubokému prožívání adventní doby.

Český filharmonický sbor Brno se téměř tři desítky let řadí k nejlepším světovým smíšeným sborům, o čemž svědčí jeho mimořádná spolupráce s předními světovými orchestry a dirigenty. Vystupuje na všech evropských prestižních festivalech i významných koncertech a vždy dokáže posluchače uchvátit vysokou profesionalitou a mimořádným hudebním cítěním. To se potvrdilo i u nás v Bílovicích. Jsme moc rádi, že jsme ho mohli v adventním čase přivítat.

Děkujeme.

  

(foto Marcel M.)

 

Nechat vzkaz

*