Nezapomenutelné představení o svatém Františkovi

V neděli 4. listopadu 2018 v 18 hod. se přivítal náš bílovický kostel Jana Horáka s jeho autorským představením „František blázen“ . One man show, step, body‐drum a vyprávění o životě a smrti sv. Františka z Assisi. Příběh o svatém showmanovi. Chtěl být nejskromnější a nejnepatrnější – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.

„Když František kázal, tak při tom tančil a zpíval, proto je i vyprávění o Františkovi roztančené a rozezpívané. Byl to svým způsobem extremista; když plnil své poslání, tak nešetřil tělo, a tak se taky snažím moc nešetřit a zkoumat hranice svých sil. Vyprávění legend bylo u samého počátku evropského divadla, tak se inspiruji u jarmarečních vypravěčů a u začátků commedie dell arte a hledám vyjádření, které je zábavné pro dnešního diváka. Mám totiž pocit, že vyprávění příběhů mezi lidmi ubývá, a tak chci vyprávět.“ Jan HorákOpravdu nezapomenutelný zážitek a skvělý herecký výkon, který nenudil ani chvíli. Dokázal zaujmout dospělé i děti (a nebylo jich tu málo). Pobavit a taky poučit. Odcházíme a svatý František z Assisi je najednou někdo, koho známe lépe. A kdo je nám blízko. Právě pro to své bláznovství? Díky Janu Horákovi? Odpovězte si každý sám. Děkujeme.

 

Nechat vzkaz

*