Zakončení kurz světových náboženství

Rok utekl jako voda, tedy i ten akademický, a spolu s ním doběhl do cílové rovinky i kontinuální program pořádaný bílovickou pobočkou Moravsko-slezské křesťanské akademie. Po celých deset měsíců se celý cyklus Kurzu světových náboženství těšil velkému zájmu lidí z Bílovic a okolí, velmi často přijížděli i další návštěvníci z Brna. Největší počet posluchačů přilákala témata hlavních nábožentsví – judaismus, křesťanství a islám. Celý projekt iniciovaný Janem Latou a zaštítěný odbornou garancí religionisty a sociologa Dušana Lužného představil během deseti pátečních večerů ucelený pohled na všechna klíčová náboženství dnešního světa ústy renomovaných odborníků. Závěrečný večer se pak nesl v trochu odlehčené atrmosféře, kdy byla řeč o netradičních náboženstvích v naší zemi – „od Haré Kršna k jediům a Pivní církvi“. A pokud se vám přednášky líbily, máme tu pro vás už po prázdninách nabídku neméně zajímavou. Je jí Kurz křesťanských církví, který začíná už v září.

Komentáře jsou zablokovány.