Pěší pouť do Křtin

První červnovou neděli (3. června 2018) se konala letošní pěší pouť z Bílovic do Křtin. Poutníci se sešli tradičně před kapličkou sv. Jana Nepomuckého už v časných ranních hodinách. Šli už obvyklou trasou, podobně jako poutníci v minulosti, tedy kolem Pašijového kříže na Nivkách a dále po červené turistické značce ke Zlámanému kříži, kde se připojili další poutníci z Řícmanic. Na rozcestí u Srnčí studánky se mohli připojit zase ti z Kanic. Kroky poutníků pak do Křtin vedla modrá turistická značka. Necelých deset kilometrů zvládli v pohodovém tempu a dobré náladě, takže stihnout mši sv. ve křtinském chrámu o půl jedenácté nebyl problém. Navíc se zde ke skupině připojili ti, kdo přijeli autem. Skupinka čítající dvě desítky našich farníků si ve svých modlitbách přinesla na toto posvátné místo radosti i bolesti své, svých blízkých a v neposlední řadě i naší farnosti. Přidáte se za rok?