Dětské adventní tvoření voní perníčky

Je sobota ráno, ještě šero. Interiér bílovického kostela osvěcuje jen světlo svíček. Roráty. Děti si chtějí přivstat. I když někteří přicházejí trochu se zpožděním. Už se zpívá Rosu dejte nebesa…

A po mši rovnou na faru na snídani. Následuje adventní katecheze některé z maminek.

A pak práce, která baví. A voní. Před druhou adventní nedělí děti vykrajovali perníčky a pekli. A napekli jich hodně. Díky Olze a dalším maminkám, že to s dětmi v divokém tempu zvládly. O týden později se děti pustili do zdobení svých výtvorů. Perníčky budou na některém ze stromečků o Vánocích v kostele, možná na tom nejbližším u betléma. Je potřeba si dát záležet. Zdobení pod vedením Dany zaujalo i ty nejmenší. No, znáte lepšího odborníka na peníčky široko daleko? A před čtvrtou nedělí adventní děti zdobily andělíčky, další ozdoby na vánoční stromky. Zbývá už jen postavit betlém a připravit stromečky.

A co jste stihli v adventu vy? Jste připraveni na příchod Pána Ježíše? Na oslavu jeho narození?

peceni_pernicku_3 peceni_pernicku_4 zdobeni_pernicku_4 zdobeni_pernicku_7

(foto Pavel Lazárek)