Betlémské světlo

Betlémské světlo dorazilo i k nám do Bílovic. Je 18. prosince 2016 a slavíme 4. neděli adventní. Do Vánoc zbývá týden.

Mše sv. začíná a Marek & Marek v čele skautů a skautek bílovického oddílu přinášejí betlémské světlo, které před týdnem přivezli z Vídně. Otec Jiří Cajzl skautům poděkoval a současně v několika větách zdůraznil význam symbolu světla vzhledem k nadcházejícím vánočním událostem. „Ježíš, Spasitel, kterého čekáme, může být světlem našeho života. A může vstoupit právě tak nenápadně jako tohle světlo, které si odneseme do svých domovů.“ Ohněm přímo z Betléma pak zapálil i svíčky na adventním věnci. Poprvé i tu čtvrtou.

Webový portál www.betlemskesvetlo.cz věnující se právě tradici betlémského světla uvádí o letošní události: Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se uskutečnila v sobotu 10. 12. 2016 v kostele syrské pravoslavné církve Mor Ephrem na náměstí Stefan-Fadinger-Platz. Pro Betlémské světlo se z Brna vydali skauti, kteří jej dopravili do České republiky. Následující sobotu jsme za spolupráce dalších skautů rozvezli Betlémské světlo vlaky po naší vlasti. Děkujeme všem kurýrům, kteří se zasloužili o rozvoz Betlémského světla vlaky po České republice. Betlémské světlo se díky nim  dostalo odhadem do 500 míst. Odsud si jej převzali zájemci do svých domovů a k dalším zájemcům, kde se stane součástí rodinných oslav vánočních svátků. Motto letošního ročníku Betlémského světla zní Odvážně vytvářet mír (Mutig und kreativ den Frieden gestalten). Motto je inspirováno Horským kázáním, kde Ježíš učí: „Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími. Blaze těm, kdo jsou pronásledováni pro spravedlnost, neboť jejich je království nebeské.“ (Mt 5, 9–10)

Čtvrtou adventní neděli využili mnozí k předvánoční zpovědi. Otec Pavel vytrvale zpovídal i v průběhu bohoslužby.

Příležitost odnést si betlémské světlo domů je i v následujících dnech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA