Září 2016 – kalendář akcí ve farnosti

 • Víkend 2.-4. září 2016: víkendovka školních dětí na zahájení školního roku v Doubravici nad Svitavou – Cesta do nebe – odjezd v pátek 2. 9. v 15 hod. od bílovické fary, návrat v neděli k večeru (kolem 18 hod.), s sebou spacák, prostěradlo, kartičku pojišťovny (kopii), zápisník, tužku, baterku, šátek, přezůvky a osobní věci, večeře zajištěna na místě; cena 400Kč. Přihlášky emailem na lenka.sestricka/zavináč/email.cz nejpozději do 28. srpna. Počet míst omezen.
 • Pátek 2. září 2016: Modlitba zpěvem – ve 20 hod. v kostele v Bílovicích;
 • Sobota 3. září 2016: Otevřené Bílovice – oslavy nového středu obce – program od 15 do 22 hod. (Den otevřených dveří v ZŠ a MŠ – 9:30 – 12:00);
 • Úterý 6. září 2016: od 14.00 – brigáda malování vrchních místností fary;
 • Středa 7. září 2016: úklid po malování vrchních místností fary;
 • Čtvrtek 8. září 2016: MKS Adamov (Ptačina) – Zbigniew Jan Czendlik – POSTEL – HOSPODA – KOSTEL – vstupné 100Kč.
 • Čtvrtek 8. září 2016: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
 • Pátek 9. září 2016: v 17.30 hod. – dětská mše sv. s žehnáním aktovek a školních pomůcek;
 • Víkend 9. – 11. září 2016: Minifestival filmů o životě (Zlín): Na prostranství u kostela na Jižních Svazích ve Zlíně promítneme již tradičně pod širým nebem tři výjimečné snímky s poselstvím. Letos se můžete těšit na film Pošli to dál (Kevin Spacey a Helen Hunt), Martin a Venuše (česká komedie) a životní příběh Nicka Vujicice s mottem „Zdá se Ti v životě, že je k tobě osud tvrdý?“. V sobotu bude film doplněn o dárek pro manžele, kteří přijdou v páru. Nedělní snímek doprovodí svým slovem vícerektor kněžského semináře v Olomouci P. Pavel Šupol. Místa si můžete rezervovat zde: http://www.credonadacnifond.cz/prihlaska/
 • Sobota 10. září 2016: brigáda s rodiči na tábořišti Rybník (skaut) – info Pavel Kulhánek;
 • Sobota 10. září 2016: pěší pouť adamovské farnosti na Vranov;
 • Neděli 11. září 2016: Pěší pouť na Vranov – společně v 7:30 hod. od bílovického kostela, možnost připojit se na začátku cesty Vojanka (Polanka) v 7:50 nebo v Útěchově (na horním okraji v asi 9:45 hod.), mše sv. pro poutníky v 11 hod. – bližší info Jan Lata.

Pout_Vranov_2016

 • Středa 14. září 2016: Slavnost Povýšení svatého kříže – mše sv. v 17 hod. v kapucínském kostele Nalezení sv. Kříže v Brně, slouží Mons. Adam Rucki.
 • Pátek 16. září 2016: modlitební společenství – ve 20 hod. – u Tomášků;
 • Víkend 16. – 18. září 2016: Znojemské vinobraní – víkend 16.-18.9.  – pozvánka pro rodiny a mládež. Ubytování zajištění v centru v dominikánském klášteře ve starém městě. Nutno počítat s outdoorovými podmínkami spaní ve spacáku a na karimatce.  Program na www stránkách www.znojemskevinobrani.cz. Přihlašovat se můžete 2. – 4. září v kostele.
 • Sobota 17. září 2016: zahajovací výprava – skaut – bude upřesněno;
 • Sobota 17. září 2016: Zažít Bílovice jinak – aneb Sousedské slavnosti – od 14 hod. do setmění;
 • Sobota 17. září 2016: Sokolské hody;
 • Neděle 18. září 2016: Pramen Světla v Adamově – pozvánka na přípitek vodou z Pramene Světla budovaného k poctě Panny Marie v rámci dokončení „hrubé stavby“. Pramen bude spuštěn údery poledního zvonění po mši svaté, která začíná v 10.45 v kostele sv. Barbory v Adamově v neděli 18. září 2016. Vezměte si sebou lázeňské a jiné poháry či lahvičky.
 • Neděle 18. září 2016: „Do kostela na kolech“ – celorepubliková ekumenická akce;
 • Středa 21. září 2016: akce Církevní školy Brnu – Přijďte zažít kousek pěkné atmosféry škol, které se kromě vzdělání snaží svým studentům a žákům odevzdávat i duchovní hodnoty. Akce se uskuteční od 14.00 hod na Moravském náměstí v Brně. Vystupovat budou žáci a studenti se svými hudebními, tanečními a dramatickými příspěvky. Program ukončí koncert známého písničkáře Pavla Helana. Organizátorem je Biskupství brněnské ve spolupráci s církevními školami a školkami v Brně a s nadačním fondem Credo.
 • Čtvrtek 22. září 2016: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
 • Pátek 23. září 2016: koncert Hradišťanu v kostele ve Křtinách – v 19 hod.
 • Sobota 24. září 2016: Pouť učitelů a katechetů ke Svaté bráně milosrdenství v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla – Brno – kostel sv. Jakuba a Katedrála sv. Petra a Pavla;
 • Středa 28. září 2016: Slavnost sv. Václava – pěší pouť do Obřan – v 7:30 hod. od kostela v Bílovicích, cestou, kudy chodili lidé dříve před postavením bílovického kostela; mše sv. v 9 hod. (bude upřesněno);
 • Pátek 30. září 2016: modlitební společenství – ve 20 hod. – u Vaňků.

 

 • Scholička se schází k přípravě vždy v neděli v 8:40 hod. (půl hodiny přede mší sv.) a pak ještě po skončení mše sv. Bližší informace – Katka Vaňková.
 • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Další kurz bude v případě zájmu od ledna 2017. Více zde.
 • Zkoušky sboru ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.

Nechat vzkaz