Červenec a srpen 2016 – kalendář akcí ve farnosti

• 2. – 9. července 2016: Manželská setkání – Kroměříž
  • 2. – 16. července 2016 – skaut – letní tábor dívek (tábořiště u Žižkova Pole)
  • Úterý 5. července 2016 – Slavnost sv. Cyrila a Metoděje – po ranní mši sv. (9 hod) malá farní „zahradní slavnost“.
  • Sobota 9. července 2016: Kanice – hodová mše sv. v 9:30 hod., krojované hody.
  • 6. – 10. července 2016: Katolická charismatická konference – Brno, Výstaviště BVV.

kchk_16_banner_120x60

• 16. – 30. července 2016 – skaut – letní tábor chlapců (tábořiště u Brzkova).
  • Pondělí 25. července 2016: Jakubská pouť – 6. pěší pouť po všech 4 mariánských místech Moravského krasu aneb 55 km ze Křtin do Křtin za 16 hodin; bližší info a domluva Jan Lata;
  • 25. – 31. července 2016: Světové dny mládeže v Krakově;
  • Neděle 31. července 2016: Rozloučení s panem farářem – po mši sv. zahradní slavnost;
  • Pátek 5. srpna 2016: Žehnání křížové cesty bolestí regionu – Římskokatolická farnost Olešnice na Moravě – v 17 hod. před hřbitovním kostelem, kolem 18:30 hod. mše sv. na Závrší – zve nastávající farář P. Pavel Lazárek, pro kterého bude událost současně rozloučením s olešnickou farností;

Olesnice_zehnani_krizove_cesty

• 18. – 20. srpna 2016: Festival UNITED – Vsetín – multižánrový křesťanský festival.

united-logo

• 20. – 27. srpna 2016: Letní dovolená rodin v Cizkrajově (Česká Kanada) – závěr letních prázdnin v kouzelném kraji – pro nenáročné – bližší info Martin Tomášek;
  • Neděle 21. srpna 2016: Orelská pouť na Svatý Hostýn;
  • Sobota 27. srpna 2016 – Diecézní pouť rodin 2016 – Žďár nad Sázavou.

• Dětské mše svaté — každý čtvrtek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele. O letních prázdninách dětské mše nejsou.
  • Scholička se schází k přípravě vždy v neděli v 8:30 hod. (půl hodiny přede mší sv.) a pak ještě po skončení mše sv. Bližší informace – Katka Vaňková. O letních prázdninách jsou scůzky omezené.
  • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Další kurz bude v případě zájmu od ledna 2017. Více zde.
  • Zkoušky sboru ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.