Bílovická Gospel Night – začátek dobré tradice?

Na druhou neděli velikonoční, 3. dubna, jsme měli v podvečerních hodinách v bílovickém kostele sv. Cyrila a Metoděje příležitost k oslavě Velikonoc také přidat nevšední kulturní zážitek.

Pod názvem Bílovická Gospel Night jsme zažili úžasný večer se smíšeným sborem Brno Gospel Choir. Pod vedením Zuzany Petlanové zazněly známé skladby jako třeba Happy Day, You Gotta Move, Going Up, stejně jako další méně známé. Všechny gospely byly představeny tak, aby následný anglický text byl pro všechny přítomné srozumitelný. Zaplněný kostel se podařilo i rozezpívat. A zdá se, že to nebylo vůbec těžké.

Díky Ríšovi Lankovi a podpoře ze strany Obce se snad v Bílovicích rodí nová tradice. Po úspěchu tohoto večera se zdá reálné, že za rok, opět v době velikonoční, se opět v našem kostele sejdeme na už druhé Gospel Night.

plakát na Bílovickou Gospel Night 3. dubna 2016 v 17.00