Nové mozaiky

V těchto dnech vznikají v našem kostele mozaiky umístěné na sloupu dělícím hlavní a boční loď. Nově instalovaná velkoplošná mozaika v hlavní lodi kostela z brněnské Dílny Všech svatých znázorňuje čtyři obrazy naší spásy (Zvěstování, Ukřižování, Vzkříšení, Nevěsta církev). Autorem je Jiří Šťasta. Bude hostem letošní Noci kostelů. Ve své přednášce nám vysvětlí nejen význam jedotlivých atributů díla, ale také jak náročná je cesta od prvotní myšlenky až k její realizaci tak, jak ji dnes vidíme v našem kostele. O tom se ostatně můžete přesvědčit, když se přijdete do kostela podívat. Lešení už zmizelo a mozaika je téměř před dokončením. Mozaika v kostele je součástí rozsáhlejšího cyklu mozaiek, která má svými vizualizacemi propojit významná místa, události a osobnosti Bílovic. Mozaiky vznikají s finanční podporou Obce Bílovice nad Svitavou.
(foto PL)

Komentáře jsou zablokovány.