Přednáška o podzemní církvi a biskupu S. Krátkém

V pátek 6. října 2023 se za velkého zájmu posluchačů nejen z Bílovic a blízkého okolí uskutečnila přednáška o biskupu Stanislavovi Krátkém a moravské skryté církvi. Historik Miroslav Nedorostek a politolog Jiří Bartoš se krásně doplňovali v poutavém vyprávění o jednom z hlavních organizátorů života podzemní církve na Moravě během let komunistické totality. Krátkého osobnost byla dynamická a otevřená všemu dobrému, co se nachází ve světě. Velké množství informací, detailů, různé úhly pohledu, vzpomínky, souvislosti, to vše jsme poslouchali s napětím, a kdyby bylo času více, určitě by bylo mnoho dalšího, co by se dalo říct. Zajímavá byla i závěrečná část, ve které oba pánové odpovídali na dotazy. Snad zbývá jen doporučit k přečtení knihu Miroslava Nedorostka o Stanislavovi Krátkém.