Mikulášská nadílka

Podobně jako minulý rok i letos jsme se ve spolupráci s Rodinným centrem Žirafa rozhodli přes všechna omezení uspořádat pro děti Mikulášskou nadílku. Mikuláš přivítal děti jak v sobotu v Žirafě, tak i v neděli večer v bílovickém kostele. Do kostela přišla asi šedesátka dětí a každé z nich si svatým Mikulášem mohlo promluvit. A moudrý světec nešetřil pochvalami v tom dobrém, co se dětem daří, ani povzbuzením a radami tam, kde děti něco nezvládají. Ve všem vydatně pomáhali krásní andělé. Čertům, kteří museli zůstat venku, se většina dětí snažila vyhnout. Ostatně, v životě není vůbec dobré si s nimi něco začínat. Celý večer se vydařil a snad i děti a jejich rodiče odcházeli s hřejícím pocitem, že se jich alespoň trochu v tento sváteční večer dotklo Nebe.