Poutní schránka

Na trase Svatojakubské cesty z Brna do Mikulova najdou poutníci a turisté poutnické schránky. Poutník Roman Klecker má za sebou cestu z Řípu do Říma nebo z Brna do Santiaga de Compostela. Na svých výpravách do zahraničí si všiml poutních budek a rozhodl se je umístit i na jihomoravské části Svatojakubské cesty. Jedním z míst, kde byla schránka umístěna, se v pondělí 8. června 2020 stala kaple sv. Jana Nepomuckého v Bílovicích nad Svitavou.

Dnes jsme s panem farářem Pavlem Lazárkem a Romanem Kleckerem společně instalovali poutní budku na kapli sv. Jana Nepomuckého. Tato potní budka je na trase Svatojakubské cesty na jížní Moravě. Najdete v ní poutnické razítko, mechanické počítadlo, brožuru o poutních cestách na jížní Moravě a poutnickou knížku s propiskou pro zápisky pro další poutníky. Je to první instalovaná poutní budka na jížní Moravě,“ uvádí bílovický starosta Miroslav Boháček na facebookovém profilu. Rádi proto přebíráme zprávu i na farní web.

 

 

 

Nechat vzkaz

*