Zelený čtvrtek

Několik střípků ze mše sv. na Zelený čtvrtek v bílovickém kostele.

„Chápete, co jsem vám učinil? Když si Ježíš bere zástěru a jde učedníkům umývat nohy, nečiní jen nějaké gesto. Činí to právě proto, že je Bůh a Pán.“

„Aby nám ukázal, že ta Boží vláda naspočívá v tom, že budu mít nad někým moc, nad někoho se povýším. Ale že Boží vláda spočívá právě ve službě a lásce. A to je to poselství, které se nese dnešním dnem.“

„Člověk chce mít víc majetku, lepší postavení, lepší vzdělání. Boží služba je ale úplně jiná. Je to služba člověku.“

“ Tolik znamení a zázraků Ježíš vykonal. Ale tady jakoby se něco láme. A najednou jakoby zazní zázrak. Zázrak při poslední večeři, který nezapomeneme. Ukáže se bezmocnost Božího Syna.“

„A je to ten pohled, kdy tam před ním stojí Petr a stojí tam i Jidáš. A zázrak se neuskuteční.“

Po mši následovalo noční bdění, pomyslná modlitební stráž rozdělená po půlhodinách. Většina rodin ho prožila ve svých domovech, někdo se i uprostřed noci vydal do kostela. I to je nová zkušenost poznávání Ježíše, Pána. Nový rozměr letošních Velikonoc.