Hospodaření a farnost v číslech

V únoru nás pan farář seznámil s výsledky hospodaření farnosti v uplynulém roce. Stejně tak jsme měli možnost seznámit se s údaji z nedávného sčítání účastníků bohoslužeb a dalšími údaji, které s tím nepřímo souvisí. Vše je ve vytištěné srozumitelné podobě k dispozici na vývěskách v kostele.

Víme tak třeba to, že při sčítání nás bylo 200, z toho 111 žena a 89 mužů, kolem 20% výdělečně činných, nejvíc je zde dětí a mladých lidí, průměrná sbírka na osobu je 26,01 Kč, farnost co do počtu rok od roku roste a dá se říct, že i mládne. Jen za rok ani jedna svatba. S tím bychom mohli něco udělat, ne? A ta sbírka na osobu, to rozhodně není žádná sláva. Zkuste se na ta čísla podívat po svém. Co napadne vás?

Může být zajímavá i spotřeba energií. Za elektřinu zaplatíme cca 62 tisíc, za plyn kolem 14 tisíc. Při představě, co všechno to znamená, to není vůbec špatné. Dozvíte se také náklady na opravy a rekonstrukce a ujistíte se, že každá koruna je velmi účelně vynaložená.

Pokud máte nějaké otázky, neváhejte se zeptat otce Pavla nebo Romana Vaňka, případně členů farní rady.

Nechat vzkaz

*