Ekumenická bohoslužba

Ve dnech 18. – 25. ledna 2020 jsme si, každý trochu jinak, připomněli Týden modliteb za jednotu křesťanů. U nás v Bílovicích jsme letos uspořádali ekumenickou bohoslužbu. Ve středu 22. ledna 2020 v 18 hod. v bílovickém kostele sv. Cyrila a Metoděje se na pozvání Římskokatolická farnost Bílovice nad Svitavou a Náboženská obec Církve československé husitské v Brně-Maloměřicích sešli křesťané různých církví z Bílovic, ale velká část také z Brna a okolí. Kázáním posloužil Pavel Kašpar, farář Českobratrské církve evangelické. Opravdu slavnostní charakter bohoslužby zajistil hudební doprovod pěveckého sboru Církve bratrské v Brně. Na závěr jsme se sešli na faře u pestrého občerstvení a družného rozhovoru. Věříme, že tato nová iniciativa bude počátkem tradice a pomůže k vzájemnému sbližování všech křesťanských komunit v našem městě a okolí, a to k prospěchu všech, kdo v Bílovicích žijí.

Nechat vzkaz

*