Sbírka cukroví

V prosinci, podobně jako minulé roky, opět farní charita v Bílovicích pořádala sbírku vánočního cukroví. Lidé mohli přinášet své příspěvky do knihovny nebo do kostela. Věrka Švejdová pak všechno odvezla do Brna na Bratislavskou do nízkoprahového centra pro lidi bez domova, kde vánoční cukroví od dárců přinese vánoční radost těm, kteří si sami pro mnohé tak samozřejmou součást svátků připravit nemohou. „Spousta příprav ještě před akcí! Děkujeme přátelům z farnosti Bílovice nad Svitavou a svatého Tomáše za úžasné, voňavé, slaďounké cukroví 🙂 a Věrce za dovoz až k nám do denního centra! Dali jste si záležet a my si vaší práce moc ceníme. Bez tradičního cukroví by to nebylo ono, říká Zuzana Csontosová bezprostředně po převzetí sbírky. Děkujeme, že pomáháte.

A na facebooku o pár dnů pozděli (20. prosince) můžeme najít i tuto zprávu: „Další vánoční akce našeho denního centra je za námi! A všichni jsme se shodli, že byla mimořádně pohodová, příjemná a v dobré náladě, i když jsme přivítali až 170 lidí bez domova. Moc děkuji všem kolegům a dárcům. A taky klientům za milé slová a přání.“