Misijní neděle

Neděle 20. října byla nedělí misijní. Světový den modliteb za misie, slavený každoročně předposlední neděli v říjnu, je v České republice známý pod názvem Misijní neděle. A jak jsme si ho připomněli v naší bílovické farnosti? Při nedělní bohoslužbě děti postupně přinášeli symbolické dary, kterými nám připomínaly jedinečnost obyvatel jednotlivých kontinentů. A s tím i potřeby a nouzi těch, kdo žijí bez pozornosti těch, kdo by mohli pomomoci. Stejně tak jsme si při doprovodných přímluvách mohli uvědomit, jak důležité je pro život, ať už v dostatku či nouzi, poznat světlo radostné zvěsti o Boží lásce. Že šíření evangelia a pomoc potřebným jsou neoddělitelné, patří jedna k druhé. Sbírka byla určena na podporu činnosti Papežského misijního díla. Ale i po ní bychom se měli každý z nás zamyslet, jak můžeme pomoci. Příležitostí, které se nám nabízí, je rozhodně víc než dost.

Nechat vzkaz

*