Kostelní jednota v Bílovicích nad Svitavou

Kostelní jednota v Bílovicích nad Svitavou – kniha, kterou můžete mít i vy – je k nahlédnutí i v prodeji v bílovickém kostele po bohoslužbách.
A pokud se chcete dovědět víc, pak při farní slavnosti v neděli 5. května tuto knihu představí otec Jaroslav Filka.

Publikace je svodem historických dokumentů o Kostelní jednotě – jednom ze spolků, který vyvíjel svou činnost v Bílovicích nad Svitavou od roku 1895 až do násilného rozpuštění v roce 1952. Historie Kostelní jednoty je pozoruhodným jevem nezdolného lidského nasazení a houževnaté práce našich předků, jejich věrnosti ideálu, a systematického kráčení k cíli, který shledávali jako nadmíru ušlechtilý a cenný i pro budoucí generace.

(http://www.sperat.cz/nakladatelstvi/vydane-knihy/)

Nechat vzkaz

*