Bazárek v Žirafě opět pomáhal

Podzimní bazárek pořádaný bílovickým Rodinným centrem Žirafa nejen že nabízí možnost prodávat už nepotřebné a na druhé straně levně nakupovat vyhledávané oblečení a různé vybavení před nastávajícím zimním obdobím, ale už po několikáté dává příležitost pomoci potřebným. Tato pomoc nabývá velkých rozměrů. Mnozí věnují všechno to, co se neprodalo, jiní velkou část, další přinášejí věci přímo určené rodinám v nouzi. Ty pak putují velmi cíleně k těm, kdo by si takové věci nemohli dovolit. I tentokrát se tak stane prostřednictvím brněnského sdružení Bakhita, které velmi efektivně pomáhá obětem novodobého otroctví, nejčastěji maminkám s dětmi, které se ocitly ve velmi tíživé situaci. Pomoc je určená nejen brněnským, ale prostřednictvím kontaktních středisek se dostane do rozličných koutů naší republiky. Letos se ve stejném období přidali i lidé z Řícmanic se svou sbírkou v prostorách obecního úřadu. Na začátku listopadu jsme všechny získané dary, z bazárku i od dalších dárců, předali a ty si postupně, zvlášť teď s přicházející zimou a blížícími se Vánocemi, přináší spoustu radosti. A tentokrát nestačilo na odvoz jedno velkokapacitní auto, ale naplnili jsme vrchovatě rovnou dvě. Děkujeme za vaši štědrost a ochotu pomáhat. Největší poděkování pak patří Žirafě a všem nadšeným dobrovolníkům (tedy spíše dobrovolnicím), kteří se s obdivuhodným nasazením o celou akci starají.

Nechat vzkaz

*