Zakončení prázdnin v Cizkrajově

Letní dovolená rodin uzavírající velké prázdniny je už po mnoho let spojena pro nás všechny s Cizkrajovem, malou obcí v blízkosti Slavonic, v oblasti na pomezí Čech, Moravy a Rakouska s poetickým názvem Česká Kanada. Zde se nám na sedm srpnových dnů stává útočištěm místní fara, která poskytuje vše potřebné (navíc za symbolickou cenu) pro nenáročné osazenstvo jako jsme my, navíc pak spoustu netušených možností pro dovádění dětí všeho věku a v neposlední řadě i skvělé východisko pro výlety do okolí, a to ať už pěšky, na kole, vlakem či našimi motorovými přibližovadly. Tento rok došlo k menším změnám v sestavě, takže byla příležitost více se navzájem poznávat. Děti opět vyrostly, takže tam, kde jsme se ještě před rokem přibližovali auty, dnes už bez problémů i ty menší děti zvládly dojet na kole. Akční rádius se tak zvětšuje a je jen otázkou času a vytrvalosti, kdy zvládneme celou Thayarunde. A ani ten Zwettel není nereálný, co myslíte? Trochu pršelo, ale sluníčka jsme si užili víc než dost. A zmrzlina ve Slavonicích ani kavárna v Markvarci se jen tak neomrzí. I letos byla příležitost objevovat nová místa v už naskrz námi prolezlém kraji. Světe div se, ano, pořád se nám to daří. Tak zase za rok. Budeme rádi, když se k nám přidají další.

Nechat vzkaz

*