Setkání farní rady

Ve středu 21. února se sešla farní rada, aby projednala plánované události a ohlédla se nad tím, co se už podařilo uskutečnit. Hlavním bodem programu bylo ale představení konceptu vitrážových oken významného malíře Bohumíra Matala (1922-1988), který v Bílovicích žil a v padesátých letech vytvořil právě pro bílovický kostel toto své dílo. Návrh představila paní Kamila Dohnalová. Farní rada podpořila další kroky, které povedou k realizaci návrhu.

Stejně tak farní rada podpořila i dokončení oprav vstupních dvěří kostela spojených s myšlenkou spojení s dílem sv. Cyrila a Metoděje. Podobně jako proběhla v minulém roce výměna bočních dveří a dveří u vstupu na kůr, čeká nás dokončení celého záměru v podobě velkých vstupních dveří s ojedinělým vyobrazením hlaholice.

Oba návrhy pak byly následující neděli představeny po mši všem přítomným farníkům a proběhla následná diskuse, kde měli své zastoupení oba názorové tábory.