Žehnání srubu na novém tábořišti Rybník

To, že skautské středisko, do kterého patří i náš bílovický oddíl, má nové tábořiště u obce Rybník nedaleko České Třebové, rozhodně není žádnou novinkou. Však také místo prošlo díky nezměrnému úsilí mnohých pod vedením Pavla Kulhánka velkou proměnou a dnes už je prakticky připravené přivítat první táborníky. Než si ale Rybník odbude svou ostrou premiéru, měli jsme příležitost sejít se zde ve slavnostním duchu. V sobotu 20. května byl den žehnání nově postaveného srubu a celého tábořiště. Skauti, rodiče, děti, čestní hosté, všichni přijeli na tohle krásné místo pečlivě připravené na tuto událost. Byla možnost prohlédnout si fotografie a pomyslně si projít historii tohoto místo od okamžiku zakoupení pozemku až po chvíle, kdy má tábořiště všechno potřebné, co by takové tábořiště mělo mít. A samozřejmě bylo připraveno i bohaté občerstvení a počasí přálo, takže den jako vymalovaný. Sluníčko hřálo, snad jen trochu víc větrno. Slavnost byla zahájena polní mší sv., kterou sloužil bílovický farář Pavel Lazárek. Mězi vzpomínáním a děkováním vyniklo to, při kterém hlavní stavitel a hybatel veškerého dění kolem tábořiště a vůbec v celém středisku dostal nové skautské vyznamenání. V závěru mše došlo na samotné žehnání. Jako i jinak v životě víme, že máloco je v zcela v našich rukách. O to důležitější je svěřit toto místo a všechny, kdo sem budou přijíždět, aby byli pod Boží ochranou. Děkujeme a těšíme se na společnou budoucnost.

IMG_7508 IMG_7534 IMG_7570 IMG_7574 IMG_7578 IMG_7581 IMG_7585 IMG_7601

 (foto Karel Ryšavý)

Nechat vzkaz

*