Prosinec 2016 – kalendář akcí ve farnosti

 

 • Čtvrtek 1. prosince 2016: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
 • Pátek 2. prosince 2016: Modlitba zpěvem – ve 20 hod. v kostele v Bílovicích. Tentokrát navíc s možností přijmout Boží slovo pro sebe na celý rok 2017.
 • 2. – 3. prosince: (skaut) přespávání v klubovně – Tuňáci;
 • 3. – 4. prosince: (skaut) přespávání v klubovně – vedoucí;
 • Sobota 3. prosince 2016: výlet pro děti do Punkevních jeskyní, odjezd vláčkem od Skalního mlýna v 15.00 – Benefiční koncert v Punkevních jeskyních (Oblastní charita Blansko – na podporu mobilního hospice sv. Martina) – podpoříte dobrou věc;
 • Neděle 4. prosince 2016: Mikulášské zvonění – (ne)tradiční mikulášské setkání pro děti v 16:15 hod. před kostelem v Bílovicích – všechny děti a rodiče zve farní společenství spolu s místní KDU-ČSL; děkujeme za dobrovolné příspěvky na balíčky pro vaše děti;

Mikulasske zvoneni 2016

 • Neděle 4. prosince 2016: Modlitba se zpěvy z Taizé – v Brně v kostele na Křenové v 19,45 hod. Mše svatá před modlitbou je v 18,30 hod. Modlitbu zpěvem doprovodí sbor pod vedením Anny Prchalové.
 • Pátek 9. prosince 2016: modlitební společenství – ve 20 hod. – u Lázničků;
 • Sobota 10. prosince 2016: Vánoční rukodělky (skaut – Makrely a Sardinky);
 • Sobota 10. prosince 2016: Adventní duchovní obnova – Nadační fond Credo zve 10. prosince do Brna na adventní duchovní obnovu pod vedením P. Šebestiána Pavla Smrčiny, OFM. V tématech bude otec Smrčina mluvit především o síle Božího slova a jeho významu pro nás, o tom, jak působí v našich životech. Duchovní obnova bude jednodenní a uskuteční se v kině Scala na Moravském náměstí. Přihlásit se na duchovní obnovu je možné na internetových stránkách www.duchovniobnova.cz.
 • Neděle 11. prosince 2016: MSKA – Mireia Ryšková – přednáška Jak idylické bylo Ježíšovo narození? – v 17 hod. ve farním sále v Bílovicích;

ryskova_a4

 • Čtvrtek 15. prosince 2016: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
 • Sobota 17. prosince 2016: Zvířátková nadílka (skaut);
 • Neděle 18. prosince 2016 (4. neděle adventní): Farní kavárna – po mši sv.;
 • Úterý 20. prosince 2016: V Betlémě není místo – malá vánoční hra v 17 hod. – společné vystoupení žáků ZŠ Bílovice nad Svitavou a folklórního dětského souboru Bystrouška v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích;

V Betleme neni misto

 • Sobota 24. prosince 2016: Štědrý den – dětská mše sv. v 15 hod., tradiční štědrovečerní mše svatá – Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční (sbor BACHs) ve 22:30 hod.
 • Neděle 25. prosince 2016 (Boží hod vánoční): Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční (sbor BACHs) – mše v 9 hod.

Ceska mse vanocni 2016

 • Neděle 25. prosince 2016 (Boží hod vánoční): Živý betlém – představení bílovického ochotnického divadla BOTA před kostelem – v 17 hod. (bude upřesněno);

Zivy_betlem_Bilovice_2016

 • Středa 28. prosince 2016: Vánoční dárek pro děti – Aquapark Boskovice (15.00-17.00) – doprava každý sám (Městské lázně Boskovice, U Lázní 2182), děti pouze v doprovodu rodičů, poukaz platí nejen pro děti, ale i pro doprovod. Potřeba záloha na skříňku 10 Kč.

Události v dalších měsících najdete v Kalendáři událostí.

 • V adventní době budou ve středu a v sobotu rorátní mše vždy v 6:45 hod. Ve středu po nich následuje snídaně tak, aby děti poté mohli jít rovnou do školy. V sobotu bude následovat program pro děti na faře.
 • Dětské mše svaté — každý pátek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
 • Scholička – vždy v neděli v 8:40 hod. a poté po mši sv.
 • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Pozvěte své příbuzné a známé už teď na další kurz, který začíná v lednu 2017. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
 • Zkoušky sboru ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin.

 

Nechat vzkaz

*