Ohlášky z neděle 13. listopadu 2016

Ohlášky z neděle 13. listopadu 2016 (33. NEDĚLE V MEZIDOBÍ)

13.11. Ne        33. NEDĚLE V MEZIDOBÍ – volby do farní rady
Bílovice           9.00     mše svatá – za † rodiče Cívkovy a živou a † rodinu
Adamov          10.45   mše svatá – za rodinu Hanákovu a Havlíčkovu

14.11. Po
Adamov          9.00     návštěva obce biskupa na Zlaté zastávce v Adamově
Bílovice           15.45   návštěva otce biskupa při předávání Těsnohlídkova vánočního stromu
Adamov          16.00   nácvik písniček a divadélka na faře v Adamově. Zveme všechny děti a jejich rodiče, aby se k nám přidali a společně na farním dnu a u prvního adventního zastavení uděláme radost druhým.

15.9. Út           Sv. Alberta Velikého, biskupa a učitele církve
Adamov          16.00   mše svatá – za dvě nenarozená miminka
Bílovice           19.00  manželské večery

16.11. St         Sv. Markéty Skotské
Adamov          16.00   mše svatá – za rodiče Krésovy a syna
Bílovice           17.30   mše svatá – za † rodiče, živou a † rodinu

17.11. Čt         Sv. Alžběty Uherské, řeholnice
Bílovice           9.00     brigáda hrabání listí (prosím přineste si hrabě) – pouze v případě dobrého počasí
Brno                17.30   sv. Tomáš – pontifikální mši svatou na poděkování za 27 let svobody v naší zemi – pomocný brněnský biskup Mons. Pavel Konzbul
Bílovice           19:00   Večer s Biblí (klubovna)

18.11. Pá        Posvěcení římských bazilik svatých apoštolů Petra a Pavla
Obřany           18.00   mše sv. ve večeřadle na faře

19.11. So

20.11. Ne        JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE – zveřejnění jmen kandidátů navržených do farní rady
Bílovice           9.00     mše svatá – za Rudolfa Moučku a za živou a † rodinu (zpěv Truvérská mše)
Adamov          10.45   mše svatá – za živé i † členy rodiny Paculovy
Bílovice           20.00   adorace

V neděli 20.11.2016 (Slavnost Ježíše Krista Krále) při mši svaté v 9:00 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou  zazní Truvérská mše Petra Ebena pro sbor, kytary, kontrabas a flétny.

Farní kavárny – v předsíni kostela je opět rozpis na farní kavárny, prosíme o zapsání organizátorů farních kaváren na jednotlivé termíny. Kavárny: 27. listopad, 18. prosinec, 8. leden, 12. únor, 12. březen, 9. duben, 14. květen, 11. červen.

Volby do farní rady – první kolo  neděli 13. 11., výsledky budou oznámeny o týden později, druhé kolo pak 27. listopadu. V prvním kole lze na každý lístek napsat 5 jmen. Kdo bude mít minimálně dva hlasy, postupuje do druhého kola. Kandidaturu lze odmítnout. Hlasovat můžou a také voleni můžou být všichni, kterým v den voleb bylo minimálně 15 let. Kandidáti nemusí mít bydliště na území farnosti, podstatné je, aby se podíleli na životu farnosti. Další podrobnosti na nástěnce v kostele.

Pomoc s přípravou Mikulášského zvonění – v neděli 4. prosince 2016 v 16:15 hod. před kostelem. Chcete pomoci s přípravami? Můžete napéct perníčky? Věnovat jablka, ořechy? Prosíme, nabídněte. Martin Tomášek

Kurz ALFA – další kurz Alfa připravujeme od ledna 2017. Je to příležitost lidem kolem nás nabídnout možnost společného hledání odpovědí na důležité otázky o smyslu života, o Bohu, o křesťanství, o tom, čemu vlastně my křesťané věříme. Jedenáct večerů začínajících skvělou večeří, po které následuje přednáška na téma večera a po zákusku a kávě diskusní skupinky. Přihlášky jsou v předsíni kostela. Pozvěte své příbuzné a přátele. Pokud se chcete zapojit do přípravy kurzu, nabídněte svou pomoc na kontaktech na pozvánkách. Prosíme o podporu kurzu modlitbou.

Farní den 2016Alfa_Bilovice_2017_QR