Ohlédnutí za svatováclavskou pěší poutí do Obřan

V posledních letech se řada bílovických farníků dne 28. září účastní poutní mše v obřanském kostele sv. Václava, který byl až do vysvěcení našeho kostela v roce 1913 rovněž bílovickým farním chrámem. Letos poprvé jsme se rozhodli uspřádat do Obřan pěší minipouť. Vyrazili jsme od bílovického kostela přes Nivy směrem k Panské Líše, odkud jsme po nově zbudované silničce přešli na starou cestu spojující Bílovice a Obřany, po které chodívali každou neděli do kostela staří bílovčáci.

Pěší poutě se zúčastnilo kolem dvaceti osob, další bílovičtí farníci přijeli auty. Kázání při mši sv. měl obřanský jáhen a bílovický občan Petr Šplouchal. Po mši jako obvykle uspořádala obřanská farnost bohaté pohoštění na farním dvoře a zájemci mohli navštívit běžně nepřístupnou kostelní věž.

Jan Lata