Pěší pouť do Křtin

Letní peší pouť do Křtin dříve neodmyslitelně patřila k bílovické farnosti. Do poutního chrámu ve Křtinách se chodilo na svátek sv. Anny ke konci července. V minulých letech se tato tradice obnovila, ale termín uprostřed letních prázdnin byl pro mnohé farníky nevhodný a spíše než pěšky se jezdilo auty. Honza Lata letos přišel s myšlenkou celou pouť realizovat už o několik týdnů dříve. A zdá se, že nápad měl dobrou odezvu.

V neděli 19. června 2016 vyšla řada poutníků všeho věku v 7 hod. od kapličky sv. Jana Nepomuckého v Bílovicích nad Svitavou, kde nám na cestu požehnal pan farář. Pokračovali kolem Zlámaného kříže, kde se připojili poutníci z Řícmanic, přes rozcestí u Srnčí studánky, kde se přidali kaničtí a dál pak po modré turistické značce do Křtin. Po cestě jsme zpívali, modlili se růženec i povídali. Ve Křtinách slavili v 10:30 mši svatou, kterou sloužil tepelský opat Filip Lobkowicz za oběti totalit. Pěší poutě se účastnilo více než čtyřicet osob a další bílovičtí přijeli auty, aby znavené poutníky odvezli zpět.