Říjen 2015 – kalendář akcí ve farnosti

 • Čtvrtek 1. října 2015: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
 • Pátek 2. října 2015: Moravsko-slezská křesťanská akademie, regionální pobočka Bílovice nad Svitavou, zve na přednášku Křesťanství a ochrana přírody (ve světle encykliky Laudato si‘ papeže Františka) – tématem nás provede Marek Orko Vácha – kněz, biolog a vysokoškolský učitel etiky – v 19 hod. ve farním sále v Bílovicích;
 • Pátek 2. října 2015: Modlitba zpěvem – ve 20:30 hod. v kostele v Bílovicích;
 • 3. – 4. října 2015: Láska a pravda (1/3) – duchovní obnova pro manžele;
 • Pátek 9. října 2015: modlitební společenství – ve 20:30 hod. – u Tomášků;
 • Víkend 9. – 11. října 2015: Víkend pro tatínky s dětmiRudíkov u Budišova – bližší info Karel Ryšavý, přihlašování zde;
 • Neděle 11. října 2015: Farní kavárna – po ranní mši sv.;
 • Neděle 11. října 2015: I. Bílovická vokálpárty – od 17:00 v Sokolovně; vstupné je dobrovolné. Setkání vokálních skupin, do budoucna doufejme každoroční. DNA – Dej nám akord  (ryzí a-capella skupina zaměřená hlavně na spirituál a gospel; díky Katce Kaščákové má 12% zastoupení občanů Bílovic n Svit.), BLACK UGANDA CHOIR  („domácí“ legendární bílovicko-brněnská třináctihlavá vokální saň, proslulá ochotou dělat si legraci ze všeho, ze sebe sama zejména), MOŠNY  („hvězda večera“, stálice české folkové scény už více než 20.let., mnohonásobní účastnící Zahrady, Folkové Řůže a dalších festivalů);
 • Neděle 11. října 2015: Ekumenická modlitba se zpěvy Taizé – kostel v Brně na Křenové – v 19:45 hod.
 • Čtvrtek 15. října 2015: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
 • 15. – 17. října 2015: Národní eucharistický kongres – v Brně;
 • Pátek 23. října 2015: modlitební společenství – ve 20:30 hod. – u Ryšavých;
 • Sobota 24. října 2015: výprava všech družinek (skaut);
 • Čtvrtek 29. října 2015: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;

 

 

 • Dětské mše svaté — každý čtvrtek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
 • Modlitby otců – každé úterý od 6.00 (ranní skupinka) a od 19.00 hod. (večerní skupinka) (dříve ve středu v 19 hod.) jsou Modlitby otců v našem kostele.
 • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Další Kurz ALFA se bude konat po Novém roce 2016. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
 • Zkoušky sborů ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin. V Babicích se sbor na zkouškách domlouvá operativně podle potřeby.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.

Nechat vzkaz

*