„Rybovka“ v bílovickém kostele

Na prahu roku 2015, ve kterém si veřejnost připomíná 250. výročí narození a také 200. výročí úmrtí Jakuba Jana Ryby,  jsme měli v bílovickém kostele sv. Cyrila a Metoděje dvě příležitosti k poslechu České mše vánoční „Hej, Mistře!“. Ta první byla při štědrovečerní „půlnoční“ mši sv., tedy ve středu 24. prosince od 22 hod. Druhá možnost se nabízela při Novoročním koncertu v neděli 4. ledna v 18 hod.

Pod vedením Jiřího Řezníčka účinkovali Zuzana Vrtalová a Monika Jakubčíková (varhany), Bohumír Strnal, Lenka Šicnerová, Jana Ježová a Veronika Chabičová (housle), Jan Řezníček (viola), Pavel Frkal a Kateřina Kaščáková (violoncello), Jitka Štanclová (flétna), Jan Provázek (trombon), Lenka Hrubá (soprán), Alžběta Zichová (alt), Michael Robotka (tenor), Tomáš Kaberle (bas). Spoluúčinkoval Bílovický chrámový sbor BACHs.

Děkujeme za nevšední kulturní zážitek.

 

 

Nechat vzkaz

*