Červen 2014 – kalendář akcí ve farnosti

 • 30. května až 7. června 2014, vždy ve 20.30 — Novéna k Duchu svatému v bílovickém kostele sv. Cyrila a Metoděje, zve rodina Řezníčkova
 • 30. května — 1. června 2014: Jarní víkendovka pro tatínky a děti (info a přihlášky Karel Ryšavý, místo bude upřesněno)
 • sobota 31. května 2014: jarní přípravné, stavební a úklidové akce na tábořištích skautského oddílu — tatínci dětí ze skautského oddílu

 • středa 4. června 2014, od 18.45 hod. – 10. večer Kurzu Beta (místo dle domluvy)
 • čtvrtek 5. června 2014, 19 hod. na faře – devátý večer Kurzů Alfa – „Uzdravuje Bůh i dnes?“
 • neděle 8. června 2014 – Slavnost Seslání Ducha svatého
 • neděle 8. června 2014 – farní kavárna — po mši sv. (zvou Kadlecovi)
 • čtvrtek 12. června 2014, od 19.00 na faře – desátý večer Kurzů Alfa – „A co církev?“
 • neděle 15. června 2014 – 18 hod. na faře – promítání filmu o Obřanském hradu (premiéra)
 • středa 18. června 2014, od 18.5 . 11. večer Kurzu Beta (místo dle domluvy)
 • čtvrtek 19. června 2014, 19 hod. na faře – závěrečná slavnostní večeře Kurzů Alfa – „Je křesťanství nudné, nepravdivé nebo zbytečné?“
 • sobota 21. června 2014, 14 hodin až noc: Mladé (cyrilometodějské) hody, pořádané sdružením Živá tradice pro Bílovice
 • středa 25. června 2014, 19 hod. – kostel sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích – komentovaná mše sv. (aneb co, proč a jak? řeč symbolů v liturgii)
 • čtvrtek 26. června 2014 v 17:30 hod. – Konec školního roku je tady!!! Oslavme to společně. Začínáme ve čtvrtek 26.6. dětskou mší svatou- poslední v tomto školním roce-na které bude i pohádka pro děti. Po mši svaté jsou všechny děti zvány na farní zahradu, kde je čekají hry a zábava. Před setměním zapálíme oheň u táboráku, Kdo nechce mít hlad, ať si přinese něco dobrého na opékání. Jste všichni srdečně zváni.
 • Dětské mše svaté — každý čtvrtek v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
 • Modlitby otců – každé úterý od 6.00 a každou středu v 19 hod. jsou Modlitby otců v našem kostele.
 • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Jarní Kurzy Alfa začali už 20. března. Pozvěte své příbuzné a známé už teď na podzimní kurz, který začíná na konci září. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
 • Zkoušky sborů na faře v Bílovicích i v Babicích vždy v neděli od 18:00, v Bílovicích navíc i ve středu od 18.00 hodin

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.

Komentáře jsou zablokovány.