Dětská „půlnoční“ mše

V Bílovicích se stalo hezkým zvykem, že na Štědrý den v 15 hod. je pro děti v našem kostele připravená bohoslužba, při které vkládají Ježíška do jesliček. Nejinak tomu bylo i letos. Některé děti si přinesly své andílky, kterými vítaly sv. Mikuláše o několik týdnů dříve. Lenka po evangeliu vyprávěla dětem příběh o vrabčákovi, který se chtěl se všemi podělit o velkou novinu. „Čimčarára čim, a já něco vím. Že se nám v Betlémě narodí Boží syn.“

Kostel se zdál opravdu malý. I kdyby přišly jen rodiny s dětmi a nikdo víc, kostel by stejně doslova praskal ve švech. Máme velkou radost, že děti a jejich rodiče můžou Ježíšovy narozeniny oslavit tímto způsobem. Mnozí jsou v kostele jen pro tuto příležitost. Je dobré, že vánoční oslava v mnoha bílovických rodinách s dětmi už neodmyslitelně zahrnuje i odpolední „dětskou půlnoční“.

Večer, v době, kdy už jsou dárky rozbalené a děti spokojeně spí, v kostele začíná „půlnoční“ (v deset) pro dospělé. Krásné a požehnané Vánoce.