Děkujeme za všechny ty koncerty

Marie Vacová se víc než sedm let vytrvala starala o všechny kulturní události v našem bílovickém kostele sv. Cyrila a Metoděje. A že jich byla celá řádka. Její nesmírná citlivost pro výběr interpretů, které do Bílovic pozve, pozvedla koncerty konající se u nás na dříve nemyslitelnou úroveň. Její pečlivost a vytrvalost je nedocenitelná, nezaměnitelná a nenahraditelná. Její oznámení, že ve funkci farního kulturního referenta,  jak svoji službu sama označuje, po posledním koncertu musí kvůli zdravotním omezením skončit, byla pro všechny jako blesk z čistého nebe. Při oznámení v závěru nedělní mše sv. myslela hlavně na ty, kdo jí při přípravě a pořádání koncertů pomáhají. Ano, to je Marie. Vysloužila si jako poděkování, jak jinak, standing ovation nás všech.

Myslím, že jsme ještě zdaleka nedocenili to, co nám zde celé ty roky přinášela. Teď předává štafetu. Kdo ji převezme? Laťka je opravdu velmi vysoko. Marii ze srdce přejeme, ať neutuchající životní elán a nadšení proměňovat svět kolem k Boží kráse a plnosti se stále naplňuje, i když už ne ve funkci kulturního referenta. Přejeme vytrvalé Boží požehnání do všech těžkostí, které nejsou vždy pod lidskou kontrolou.

(foto KR)