Mikulášská čistírna

Po vynucené přestávce minulých let jsme opět uspořádali mikulášskou nadílku pro děti z Bílovic a okolí před bílovickým kostelem. V podvěčer v neděli 4. prosince se prostranství před schody do kostela docela vydatně zaplnilo a Mikulášská čistírna mohla začít. Děti se dověděly, že se každý člověk musí starat o své červené srdíčko, které se různými špatnými skutky často ušpiní a přestává být krásné. A také to, že se to špatné dá napravit přiznáním a polepšením. A pokud na něco nestačí, andělé jim rádi pomůžou. A zatímco se čerti snažili děti od polepšení spíše odradit, andělé dětem pomohli jejich srdíčka s přiznanými poklesky připravit do čistírny. A když skutečně svatý Mikuláš se svým doprovodem přijel, děly se vskutku velké věci. Nejen že se ta šedá ušpiněná srdíčka krásně proměnila v zářivě červená, ale došlo i na rozdávání dárků a na každé z jednadevadesáti dětí určitě nějaký zbyl, takže nikdo z maličkých neodcházel s prázdnou. Tím spíš když si svatý Mikuláš i andělé našli dost času, aby si s dětmi mohli popovídat. Čerti si nakonec trochu natloukli, ale snad jen trošku.

Děkujeme místní KDU-ČSL za vydatnou podporu a věříme, že se všem setkání se svatým Mikulášem líbilo.

   
 


(za fotografie děkujeme Janě Vágnerové)

Komentáře jsou zablokovány.