Na konci prázdnin v Cizkrajově

Blíží se konec prázdnin. Pro některé z nás je neodmyslitelně spojený s týdnem v jihočeském Cizkrajově v blízkosti Dačic a Slavonic. Jezdíme se už devatenáct let a stále se nám daří objevovat nová místa. Nebo se už tolik známá místa proměňují prakticky před očima. Kůrovcová kalamita a následné kácení v posledních letech změnila některá místa k nepoznání. Ať tak či tak, tento kraj nám přirostl k srdci a rádi se sem vracíme. Naše složení se postupně proměňuje s tím, jak děti odrůstají.

Útočištěm je nám místní fara, která poskytuje všechno potřebné. Není to dovolená pro náročné, ale rodiny, které se sejdou, si tento týden vždycky užijí. Ať už je počasí jakékoliv. A na konci srpna je v České Kanadě opravdu nevyzpytatelné. Letos těch příležitostí ke koupání v místních rybnících moc nebylo. Za to cyklictických kilometrů s přesahem do Rakouska bylo víc než dost. Večerní táboráky se špekáčky a třeba i s kytarou jsou moc fajn. Přidáte se příští rok k nám?

 

 

 

 

Komentáře jsou zablokovány.