Synoda o synodalitě

Diecézní fáze biskupské synody o synodalitě představuje pro církev výzvu a příležitost. Dává prostor k tomu, abychom se  učili stylu života církve, který se zakládá na pozornosti a naslouchání jednoho druhému a současně vytváří prostor naslouchání Duchu Svatému.
V bílovické farnosti se do této fáze synodálního procesu zapojilo celkem 39 členů v šesti skupinách různých zaměření. Na začátku března jsme prostřednictvím webového formuláře poskytli výsledky z úrovně synodálních skupin k dalšímu zpracování.  Společně se závěry na reflektované téma jsme mohli uvést, co chceme jako důležité sdělit pro dobro života farního společenství a také pro společný život brněnské diecéze.
Věříme, že tento proces může přinést řadu impulsů k dalšímu rozvoji života církve na evagelijních základech, a to od úrovně těch nejmenších společenství až po církev světovou.