Září 2018 – kalendář akcí ve farnosti

Přinášíme nabídku událostí, které farnost pořádá nebo na které chce upozornit. Těšíme se na setkání s vámi na některé z nich. Tentokrát události v září 2018.

 • Víkend 31. srpna – 2. září 2018: Víkendovka pro školní děti (od 1. třídy výš…) – Pokud mají vaše děti zájem strávit společně víkend 31. 8. – 2. 9. se svými kamarády mimo Bílovice a bez rodičů :), jsou srdečně zvány. Odjíždíme autama od fary v 16 hod. Náš cíl je tentokrát fara v Hartvíkovicích, uprostřed krásné přírody, nad Dalešickou přehradou. V ceně 500 Kč je ubytování na faře, 2 večeře, 2 bědy. 2 snídaně a 4x svačina a samozřejmě i výhry a odměny. Děcka jako vždy prožijí příjemný čas plný her, výletů, soutěží a zábavy, a místní pan farář nám přislíbil i projížďku na motorovém člunu po přehradě, pokud bude zájem. Přihlaste se včas emailem nebo sms Lence Koudelkové, limit je 20 dětí.
 • Sobota 1. září 2018: Diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou;
 • Sobota 1. září 2018: Řícmanské hody;
 • Víkend 7. – 9. září 2018: víkendovka pro děti k zahájení školního roku;
 • Pátek 7. září 2018: Modlitba zpěvem – kdo zpívá, dvakrát se modlí – ve 20 hod. v bílovickém kostele,
 • Sobota 8. září 2018: festival MEZiLESY v Babicích n. Sv.
 • Neděle 9. září 2018 – pěší pouť na Vranov – odcházíme v 8 hod. od bílovického kostela, mše sv. pro poutníky v 11 hod., návrat individuální. Bližší info Jana Lata;

 • Pátek 14. září 2018: MSKA: KURZ KŘESŤANSKÝCH CÍRKVÍ – I. Církev a církve – Prof. Ivana Noble, vedoucí Ekumenického institutu na Evangelické teologické fakultě UK – ve farním sále v 18:15 hod.
 • Pátek 14. září 2018: Společenství – u Hrstků;
 • Víkend 14. – 16. září 2018: Znojemské vinobraní;
 • Sobota 15. září 2018: Zažít Bílovice jinak – anebo sousedské slavnosti se budou konat v sobotu 15. 9. od 14 do 19 hodin na Těsnohlídkově náměstí, na ulici Komenského, na Husinci, na Mlýnském ostrově i ostrůvku s pomníčky. Hudba, zpěv, sportovní hry, výtvarné workshopy, kavárna, občerstvení, burčák, pinec, šachy, pukec, výstavy, promítání, Semínkovna, sázení cibulovin atd.
 • 18. – 25. září 2018: Po stopách sv. Terezie z Avily – vyrážíme na poutní expedici po stopách sv. Terezie. Navštívíme místa spojená s jejím životem a spiritualitou. Terezie od Ježíše, příjmením de Cepeda y Ahumada, se narodila v Avile ve Španělsku roku 1515 a zemřela roku 1582 v Alba de Tormes. Je všeobecně uznávána jako učitelka duchovního života. Byla první ženou v dějinách, jíž byl přiznán titul církevní učitelky (papežem Pavlem VI. dne 27. září roku 1970);
 • Sobota 22. září 2018: Skaut (všechny družinky) – zahajovací výprava;
 • Neěle 23. září 2018: sbírka při mši sv. ve všech kostelích brněnské diecéze na podporu fondu PULS;
 • Středa 26. září 2018: Večer s Biblí – v 19 hod. v klubovně;
 • Čtvrtek 27. září 2018: Prvokomunikanti 2018 – diecézní setkání dětí, které letos poprvé přistoupily k prvnímu svatému přijímání – od 9 hod. na Petrově;
 • Pátek 28. září 2018: Slavnost sv. Václava – pěší pouť do Obřan – bližší info Jan Lata;
 • 27. – 30. září 2018: Cesta na Baťově kanálu – na prodloužený víkend od 27. září máme rezervovaný sjezd po Baťově kanálu. Ve čtvrtek 27. září bychom se přemístili do přístaviště Petrov. V pátek ráno začíná plavba po Baťově kanále. Zažijte probouzení se s východem slunce osvětlujícím zrcadlící se hladinu řeky, po které se líně táhnou cáry ranního oparu a mlhy. Plavba je určena max. pro 12 osob. Lodě máme zamluvené z půjčovny www.pujcovnavesmir.cz. Cena za cestu a pronájem lodí je 1000 Kč. Přihlášky u pana faráře nebo v sakristii, věk od 13 let.
 • 27. – 30. září 2018: Puťák Rychlebskými horami – skaut (Sardinky).

 

Pro přehled událostí v dalším období navštivte stránku Kalendář událostí.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé.

Nechat vzkaz