Kurz Alfa v Bílovicích popáté

Po delší odmlce jsme se rozhodli opět připravit pro všechny zájemce kurz Alfa. Stejně jako dříve, spojili jsme síly. Alfu připravují lidé nejen z Bílovic, ale také Řícmanic, Kanic, Babic a Ochoze. Začali jsme 18. ledna a každý čtvrtek (s výjimkou jarních prázdnin) připravujeme cyklus večerů s tématy, které lidi zajímají. Téma večera představí ve své promluvě někdo z pozvaných hostů. Snažíme se, aby jejich složení bylo pestré. Každý večer zahajujeme večeří. Po promluvě a zákusku pokračujeme diskusí ve skupinkách.Snažíme se, aby každý z hostů měl prostor ke sdělení svého názoru i k naslouchání ostatním. Už dříve jsme zjistili, že je důležité hledat, ověřovat si a potvrzovat důvody naší křesťanské víry. Všichni jsme na cestě a pohled druhých je na takové cestě hledání obohacením. Zdá se, že Alfa láká ty, kdo vidí smysl života ve svých stávajících jistotách. Nenabízíme hotové odpovědi. Nabízíme společné hledání a současně zveme na večeři. Začíná další společné dobrodružství na cestě víry. To dobrodružství bude trvat 12 večerů a uprostřed strávíme víkendovku s Duchem svatým. Máme se určitě na co těšit. Bůh je štědrý. Děkujeme všem, kteří Alfu podporují.

Kurz Alfa se v Bílovicích poprvé uskutečnil v jubilejním roce 2013 a od té doby pak ještě třikrát. Věříme, že i v pořadí pátá Alfa může přinést mnoho dobrého všem, kdo se vydávají na cestu hledání smyslu života a snaží se porozumnět, čemu křesťané věří.

Nechat vzkaz

*