Mikulášské zvonění

V Bílovicích slavíme svátek svatého Mikuláše v posledních letech před kostelem. V neděli 4. prosince, letos trochu s předstihem, přišlo na Mikulášské zvonění nebývale mnoho dětí, snad přes 130. Zpívaly se písničky, nakoukli i do nebeských příprav a… Andělé zkoušeli přivolat Mikuláše, ale stříbrný zvon ne a ne zvonit. Že by v tom zase měli prsty čerti, kteří si příchod Mikuláše, na kterého všechny děti čekají, vůbec nepřejí? Ale tento den přece nemůže zlo získat převahu. Děti prokázali dobré srdce a chuť dobro taky uskutečňovat. Zvonečky zvonily, zvonil i zvon na kostele a nakonec i ten nebeský… A svatý Mikuláš s archandělem Gabrielem byli tu. A samozřejmě nepřišli s prázdnou.

Snad se všem letošní Mikulášská líbila jako Lucce, která říká: „Tak krásnou mikulášskou akci v duchu křesťanské tradice jsem nikde jinde neprožila a také jsem ráda, že děti neodchází z této akce zaražené s úzkostí v srdci a strachem z čertů. Krásný příjezd, koně, dílničky, zpívání, balíčky a za to vše děkuji!“

mikulasske_zvoneni_19

mikulasske_zvoneni_20