Mikuláš a jeho andělé

Začal prosince, začal advent, dokonce napadl první sníh. Děti s Bílovic a okolí se už nemohly dočkat příchodu svatého Mikuláše. V sobotu 7. prosince se podobně jako v minulých letech vydaly se svými rodiči nebo prarodiči do sálu Obecní hospody v Bílovicích, kde bylo opravdu živo. Stovka dětí se pokoušela probudit spící anděly, ale nějak se to nedařilo. To už bylo podezřelé. A věřte nebo ne, zase v tom měli prsty čerti, kteří se u svého čertovského guláše jen škodolibě radovali z toho, že s takovou ten Mikuláš letos nepříjde a děti se těší marně.
Můžu vám ale prozradit, že všechno dobře dopadlo. Děti pomohly anděly nejen probudit, ale také si vyrobily vlastní andílky a všechny přípravy na příchod svatého Mikuláše tak stihly právě včas. Při příchodu k bílovickému kostelu se vyrobení andílci dotkly uvítací brány a rozzářili ji mnoha světly. Pak už za zpívaní mikulášské písničky přicházel ten, kterého všichni očekávali. Samozřejmě i se zástupem andělů a hrstkou čertů. Na každého s dětí pak čekal malý dárek a Mikuláš si s každým, kdo chtěl, chvíli popovídal. Některé děti zanechaly dopis pro Ježíška, aby ho svatý Mikuláš a andělé doručili včas do nebe. Kouzelný večer skončil, děti se rozešly. A před kostelem dál svítí krásný vánoční strom připomínající blížící se Vánoce, svátek narození našeho Pána Ježíše Krista.