Připravujeme pro vás Noc kostelů

Noc kostelů ve svém novém termínu (12. června) se nezadržitelně blíží. Připravujeme pro vás bohatý program.

Milí spoluobčané,
přijměte srdečné pozvání na letošní ročník Noci kostelů konané dne 12. června 2020.
Každý ročník v sobě nese určité poselství. V Bílovicích letos připomínáme 200. výročí úmrtí moravského rodáka sv. Klementa Maria Hofbauera, který daleko přesáhl hranice naší vlasti a stal se patronem Varšavy a Vídně. Absolvujte s námi cestu přelomu 18. a 19. století plnou napětí, zábavy a her. V okolí kostela budou umístěné tvořivé dílničky pro děti a mládež inspirované jeho životem. Po splnění úkolů čekají na děti hodnotné ceny.
Zároveň se kromě tradičních aktivit jako je prohlídka věže, hodin, zvonů a interiéru kostela, můžete těšit na výstavu z tvorby malířky Jany Ondrušové – Wünschové, žákyně Bohumíra Matala. Výstava je uspořádána u příležitosti jejího významného životního jubilea.
Těším se na Vás,
Pavel Lazárek, farář

Program Noci kostelů 12. června 2020 v Bílovicích nad Svitavou:
17:30-18:15        eucharistická bohoslužba
18:15-20:00       tvořivé dílničky o životě a cestě sv. Klementa Maria Hofbauera
18:30-20:00       zahájení výstavy z tvorby malířky Jany Ondrušové – Wünschové
18:30-20:00       varhanní preludace