Nová informační tabule před kostelem

Na důležitých místech v Bílovicích se v poslední době díky starosti vedení obce objevují informační tabule, které mohou turistům i náhodných návštěvníkům poskytnout důležité informace. Od února najdete jednu z nich i před kostelem sv. Cyrila a Metoděje. Kostel sice nepatří zdaleka k nejstarším v okolí, ale svou polohou je významnou dominantou Bílovic. V celkovém pohledu na kostel se zajímavě uplatňují dva zdobné prvky: kombinace materiálů na fasádách realizované prokládáním kamenného zdiva pásy z režných cihel a ornamenty vytvořené z pálených různobarevně glazovaných tašek na krytině valbové střechy. Ty většinou přitáhnou zrak náhodných návštěvníků. Mnozí do Bílovic přichází právě kvůli tomu, aby navštívili a prohlédli si právě tento kostel.

Informace o historii i současnosti kostela a farnosti tak přijdou vhod. A snad i rodilý či přistěhovalý bílovčák se rád začte, aby se dověděl něco nového.

Věděli jste už všechno, co je zde napsáno? Nebo vás něco překvapilo?