Volby do pastorační rady farnosti

Od neděle 3. března do neděle 10. března probíhají volby do pastorační rady farnosti. Volební lístky s jmény 22 kandidátů jsou k dispozici v kostele. Volba probíhá výběrem až 8 kandidátů na jednom hlasovacím lístku. K volbě je potřeba se vhodit hlasovací lístek do „volební urny“ v kostele. Hlasovat můžou ti, kterým už je 18 let nebo starší, patří k bílovické farnosti (bydlištěmi a/nebo účastí na životě farnosti).

V předchozích dnech byla možnost navrhnout kandidáty. Z celkového seznamu kandidátů je pak na volebním lístku uvedeno 22 jmen těch, kteří se svou kandidaturou vyjádřili souhlas.

K hlavním úkolům Pastorační rady farnosti patří:

• navrhuje, radí a zajišťuje vše, co vede k naplnění poslání farnosti v oblasti svědectví (misie, evangelizace), liturgie, vyučování (katecheze) a služby (diakonie);
  • udržuje kontakty s církevními společenstvími a hnutími ve farnosti, a také s obecními samosprávami a společenskými organizacemi;
  • pomáhá poznávat zájmy a potřeby farníků;
  • hledá, jak by farnost mohla vypadat v budoucnu, a snaží se podle toho stanovit pastorační priority.