Pastýřský list „PODĚLME SE O RADOST Z VÍRY“

Na třetí neděli adventní se četl pastýřský list otce biskupa Pavla Konzbula. V jeho úvodu říká: Dnešní třetí adventní neděle je v liturgickém kalendáři označována jako „Radostná“, což pochází ze vstupní mešní antifony, která cituje verš z listu Filipanům: „Radujte se, Pán je blízko.“ Radost z přátelství s Ježíšem nás podněcuje k tomu, abychom se o ní podělili v nejrůznějších prostředích, včetně těch, kde se setkáváme s odmítáním a Ihostejností, což někdy může být i v církvi samotné.

Připomněl nám všem, že jsme povoláni k evangelizaci. A na to bude zaměřený i následující rok v brněnské diecézi. Evangelizace by ovšem neměla být jen o pozvání nevěřících a hledajících do kostela, ale i o tom, jak vyjít z kostela ven za nimi. Vím, že tato výzva může přinášet obavy, ale přijměte ji jako pozvání k nové zkušenosti.

Text pastýřského listu zde: pdf.