Kartičky v lavicích

Jedním z bodů pastýřského listu otce biskupa Pavla bylo oživení jednoty při liturgii.

Se školním rokem jsou neodmyslitelně spojeny lavice, a ty nalezneme i v kostele. Právě v nich prožíváme liturgii, která by měla být výrazem jednoty duše a těla. Postoje při ní jsou vnějším znakem celého společenství. Proto se k vám dostávají jednoduché kartičky, které se snaží připomenout postoje věřícího v průběhu slavení mše svaté.

Minulou neděli jsme tedy i v našem kostele v lavicích našli tyto jednoduché kartičky, které mají napomoci právě k této jednotě. Jak bylo řečeno, až na malou výjimku jsou už dnes postoje při bohoslužbách v souladu s tímto doporučením. Jen po proměňování, od vyznání víry až do modlitby Otčenáš, kdy většina z nás sedí nebo klečí, je dobré si uvědomit, že správně bychom měli stát.